Dementia

Podpůrná centra
pro pečující

Středočeský kraj
2 města

Aktuálně provozujeme dvě podpůrná centra pro lidi s Alzheimerovou nemocí nebo jiným typem demence a jejich blízké. Najdete je v Hořovicích a Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi. Obě centra jsou funkčně propojena s Kavárnami Včera, aby se pečující mohli v neformální atmosféře setkávat nad dobrou kávou nebo domácím zákuskem.

Pro nemocné náš tým proškolených sociálních pracovníků připravuje pestrý denní program s aktivitami, které hravou formou stimulují jejich mozkovou aktivitu a paměť. Pečující díky tomu mají chvilku času sami pro sebe, mohou si vyřešit běžné pochůzky nebo si zkrátka jen odpočinout.

Díky tomu, že jsou Kavárny Včery otevřeny pro širokou věřejnost, napomáhají přirozenému setkávání běžných návštěvníků s lidmi, kterým do života vstoupila Alzheimerova nemoc nebo demence. Věříme, že takové nastavení může být přínosné nejen pro všechny zúčastněné, ale i pro celou společnost. Protože když před nemocí zavřete oči, neznamená to, že přestane existovat.

Brandýs

Hořovice

Brandýs

Boleslavská 187/1
Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
250 01
M: +420 725 923 181
E: kavarna.brandys@dementia.cz

Hořovice

9. května 244
Hořovice
268 01
M: +420 725 923 181
E: kavarna.horovice@dementia.cz

Informace o sociálních
službách Dementia

Online chat

Srkze náš chat se můžete obrátit na zkušené odborníky, kteří se orientují v sociální oblasti. Spolupracujeme se sociálními pracovníky, psychology, lékaři, právníky i duchovními.

Jak na to?

  • ⟶   Klikněte na ikonku chatu v pravém dolním rohu.
  • ⟶   V menu si vyberte, s kým chcete komunikovat.
  • ⟶   Napište svůj dotaz nebo vzkaz a odešlete ho.
  • ⟶   Pokud odborníka nezastihnete online, připojte ke zprávě svůj e-mail.
  • ⟶   Jakmile to bude možné, odpovíme vám.

Napište nám e-mail

Pokud nechcete využít chat nebo nevíte jistě, na kterého odborníka se obrátit, pošlete nám e-mail na info@dementia.cz. Až si naši specialisté zprávu přečtou, ozvou se vám zpět.