Dementia

Běhy proti demenci
2024

Právě probíhá přihlašování na 2. Běh proti demenci, který se uskuteční 19. – 25. září

Právě probíhá přihlašování na 2. Běh proti demenci, který se uskuteční 19. – 25. září

Pro všechny přihlášené zde máme k dispozici malé překvapení – speciální příběh doprovázející téma „Běhej a spi“.

Přehrát na youtube nebo stáhnout k sobě si ho po zadání hesla můžete na tomto odkazu:

green_lines

Běhy proti demenci patří mezi naše osvětové aktivity.

Každoročně se konají již od roku 2018 na podporu lidí, kteří trpí poruchami paměti a demencí.

Tato tradiční akce si v průběhu let získala mnoho příznivců a účastnit se jí mohou všechny věkové kategorie. Trasy je možné zdolat i chůzí.

Pohyb je jednou z možností prevence proti demenci, proto se mottem Běhů proti demenci stala myšlenka „Běžím, protože můžu„!

Virtuální Běhy proti demenci 2022 → Běžím, protože můžu

Spolu s organizací Rozběháme Česko jsme i letos připravili sérii Běhů proti demenci. Těšit se můžete celkem na 3 běhy: letní, podzimní  a zimní!

Proč právě “Běhy proti demenci”?

Běhy proti demenci mají jak charitativní, tak i osvětový účel. Naším cílem je, aby se ve společnosti šířilo povědomí o Alzheimerově nemoci, ale i o tom, jak jí předcházet. Tématem letošního seriálu běhů proto budou možnosti prevence Alzheimerovy nemoci. Jednou z nich je už samotný běh, protože fyzická aktivita snižuje riziko vzniku či rozvoje demence. Každý z běhů, které se letos uskuteční celkem tři, bude tematicky zaměřený na jednu z dalších možností prevence.

04.07.-10.07.
Běhej a spi – dostatek kvalitního spánku

19.09-25.09.
Běhej a uteč stresu – péče o psychickou pohodu

26.12.-01.01
Běhej a zapoj mozek – duševní aktivita

 

Startovné a výtěžek

Základní startovné je 200 Kč, zvolit si ale můžete libovolnou částku až do výše 1000 Kč. Výtěžek ze startovného vždy putuje na podporu aktivit organizace Dementia, která pomáhá lidem trpícím Alzheimerovou nemocí a jejich pečujícím.

Partnerem letošních Běhů proti demenci je herec a storyteller Justin Svoboda a spolek StorytellingCZ. Ke každému běhu namluví originální tematický příběh, který si registrovaní běžci budou moci stáhnout k poslechu při běhu nebo třeba jen tak pro radost.

Jak se můžu zúčastnit?

Běhy se uskuteční virtuálně, zúčastnit se proto můžete z kteréhokoliv místa na světě. Odkaz na přihlášení na všechny běhy najdete vždy na webu www.myteporazime.cz, komunikovat ho budeme i na našich sociálních sítích. Na webu se přihlásíte, na e-mail vám dorazí startovní číslo a odkaz na audiopříběh od Justina Svobody. A po doběhnutí vaší trasy svůj výsledek nahrajete do databáze na webu.

Budeme moc rádi, pokud si jeho termín už teď zapíšete do diářů a pozvete i své běžecké kamarády a přátele. Protože je skvělé, že vůbec můžeme sportovat a běhat, a navíc díky tomu přispívat ke zkvalitnění života lidí, kteří již tuto možnost nemají.

#bezimprotozemuzu

Informace o odborném
sociálním poradenství